Menu

Huis onder bod: Wat nu?

Je kijkt op Funda en ziet een geweldig huis te koop staan. Er wordt tevens vermeld: “Onder bod”. Wat een pech zal je denken. Niets is minder waar. Natuurlijk heb je meer kans als een woning wordt aangeboden en waar iedereen nog een bod moet uitbrengen. Toch maakt Lexwonen mee dat je niet kansloos bent als een woning onder bod staat en je wil nog bieden..

Wat betekent huis staat onder bod?

Huis onder bod: Wat nu?

Huis onder bod: Wat nu?

Staat een huis onder bod dan is meestal de datum dat je kon bieden verstreken.  Ook kan het zijn dat alle biedingen binnen zijn en er nog voor een definitieve koper gekozen moet worden.

Huis onder bod kan ik nog bieden?

Als een huis onder bod is of zelfs als de verkoper of verkopend makelaar heeft gekozen wie de woning mag kopen, zijn er mogelijkheden. Zolang de koopakte nog niet is getekend is niets definitief. Dus mailtjes en beloftes zijn niets waard, de getekende koopakte is leidend (lijdend). Dus een huis onder bod betekent dat er nog mogelijkheden zijn, maar u moet wel goed te werk gaan.

Kan ik nog bezichtigen als huis onder bod staat?

Kijk, de verkopend makelaar heeft een opdracht meegekregen van de verkoper om voor hem het gunstigste resultaat er uit te halen. Alleen daar wordt een verkopend makelaar voor betaald. Meld een aspirant koper zich terwijl de woning onder bod staat? Je moet dan wel van goeden huize komen wil je nog een kans maken.

  1. Bieden zonder voorwaarden
  2. Veel hoger bod, overbieden dus
  3. Vooraf weten welke wensen verkoper heeft

Als u aan bovenstaande voldoet maakt u een kans. Het is nooit verboden om wanneer dan ook een bod uit te brengen. Het dient wel in logische volgorde plaats te vinden. Lexwonen.nl is gespecialiseerd in aankopen voor starters met overbieden, zonder voorwaarden terwijl de woning onder bod staat.

Koopakte getekend dan is de woning verkocht

Op het moment dat beide partijen de koopakte hebben getekend pas dan is de woning verkocht, wel of niet onder voorwaarden. Dit noemt men het schriftelijkheidsvereiste. Meestal is er nog speelruimte tussen het tijdstip van het onder bod staan en het tekenen van de koopakte. Tussen het onder bod staan van een woning en het tekenen van de koopakte kan wel 10 werkdagen tussen zitten.

Kopers moeten vaak nog legitimatie en overige documenten mailen zodat de verkopend makelaar de koopakte kan completeren. Het zoeken van een notaris ligt bij de koper. En als de koopakte klaar is dan krijgt iedereen eerst een concept, lees voorbeeld.  Daarna wordt een afspraak gemaakt om definitieve koopakte te tekenen. Binnen deze periode kan je nog je slag slaan als je aan de voorwaarden voldoet van de verkopende partij.

Wat heeft u zelf te bieden?

Wilt u gewoon een bod doen dan zie ik geen kansen. Wilt u ruim overbieden maar wel even bezichtigen. Wilt u het huis kopen zonder voorbehoud van financiering? Alleen dan heeft u wat te bieden en maakt u kans, ondanks dat de woning onder bod staat. Het bieden zonder voorwaarden kan zonder risico door onze verzekering.

Neem gerust contact op met Lexwonen telefoon 0683944458, erkend aankoopbemiddelaar, verkoopbemiddelaar en hypotheekadviseur. Lexwonen werkt landelijk en werkt  met meer dan 140 taxateurs.

Hypotheek berekenen door professional

Huizenmarkt

Lees meer
Eerste hypotheek

Eerste huis kopen

Lees meer

Dit zijn belangrijke duurzame aspecten waar je als makelaar extra op moet letten

Lees meer
Call Now Button